top of page

Türkiye'de Solotica

Hidrocor Safira.jpg

Dünyanın En Ünlü Renkli Lens Markası
Solotica

Brezilya'dan
Dünyayı Fetheden Renkler

En doğal ve en can alıcı renklere sahip Solotica dünyanın en ünlü renkli lens markalarının başında gelmektedir.

 

1949 yılında kurulan ve Brezilya’nın en büyük kontak lens üreticisi olan Solotica firması, üstün teknoloji ile ürettiği kontak lenslerini yüksek kalite ve geniş renk yelpazesi ile sunmaktadır. 

Solotica kontak lensleri, kişinin kendi orijinal göz rengi ile uyum içinde birleşebilen renklere sahip olmasıyla ünlenmiştir.

 

Bu nedenle de Solotica, hareli ve haresiz farklı renk seçenekleriyle, gözlerinde hem doğal hem de çarpıcı etkiyi yaratmak isteyen kullanıcıların ilk tercihi olan markadır. 

Solotica Ürünleri
Yalnızca Optik Mağazalarda Satılır!

Kontak Lenslerin Internette Online Satışı
Yasa Dışıdır

Türkiye’de kontak lenslerin perakende satış yetkisi, 26. Haziran 2004 tarihinde yürürlüğe giren 5193 sayılı "Optisyenlik Hakkında Kanun" çerçevesinde sadece optik mağazalarına verilmiştir.

Kontak lensler optik mağaza dışında başka hiç bir mecrada satılamaz.

Bu yasa uyarınca kontak lenslerin satışı internetten yapılamaz. Çünkü optik mağazalar dışında kalan bu sitelere Sağlık Bakanlığı tarafından denetim yapılmamaktadır.

Internetten satın alınan kontak lensler sahte, kaçak, süresi geçmiş olabilir ve kullanıcıların gözünde kalıcı hasarlara sebep olabilir.

 

Son kullanıcıların göz sağlığını korumak için mutlaka önce göz hekimine başvurarak lens kullanımına ilişkin reçete almaları ve daha sonra lenslerini yalnızca optik mağazalardan temin etmeleri gerekmektedir.

 

Bu yasa gereği Solotica ürünleri internette satılmamakta, yalnızca optik mağazalardan temin edilmektedir. ​

Solotica Türkiye Distribütörü
Opak Lens

Türkiye'nin
En Yaygın Ağa Sahip Optik Ürün Dağıtıcısı

Türkiye’de bulunan toplam 7400 optisyenlik müessesesinin %94'üne hizmet veren Opak Lens bu firmaların %75’ine aynı gün içinde teslimat yapabilme ve 2052 tanesine 15 dakika içinde teslimat yapabilme hızına sahiptir.

​​

Opak Lens, Türkiye'nin 33 ilinde bulunan 47 deposunda yüksek miktarda stok bulundurmak ve güçlü bir dış saha ekibi ile hizmet vermek suretiyle ve dağıtım operasyonu için özel tasarlanmış olan ve sürekli güncellenen teknolojik altyapısıyla hızlı bir sipariş karşılama kapasitesine sahiptir.

Opak Lens yerel bağımsız optisyenlik müesseselerine sunduğu hızlı hizmet ile onları yasal olmayan internet sitelerinden daha hızlı hizmet verebilir hale getirmektedir.

​Türkiye'nin en yaygın optik ürün dağıtım ağına sahip olan Opak Lens, optik cam ve kontak lens konusunda hizmet vermektedir.

 

Kendi markası olan optik camların dağıtımını ve İzmir ve Antalya'daki Akay Optik isimli fabrikalarında multifokal cam üretimi de yapmaktadır. Opak Lens'in cam ürünleri Opakay adı altında yer alan çeşitli markalarda üretilmekte ve dağıtılmaktadır.

Opak Lens, Türkiye’de bulunan Bausch&Lomb, Johnson&Johnson, Cihan Medical, VSY ve Zeiss gibi kontak lens tedarikçilerinin kontak lens ve kontak lens solüsyonlarının en büyük toptancısı konumundadır.

 

Opak Lens ayrıca Solotica'nın Türkiye Distribütörü'dür.

6810005_xxl.jpg
38 İL 46 ŞUBE_220615.png
bottom of page